605 69 03 69
Nagrobki i pomniki wykonywane z kamienia naturalnego w zakładzie kamieniarskim w Łodzi

Nagrobki i pomniki wykonywane z kamienia naturalnego w zakładzie kamieniarskim w Łodzi

Odejście bliskiej osoby to bardzo trudny czas. Wiąże się on z koniecznością zrealizowania wielu formalności, jest też również momentem, w którym dokonujemy wyboru nagrobka wykonanego przez zakład kamieniarski  Jerzego Guldona z Łodzi. W ten sposób jesteśmy w stanie oddać cześć zmarłemu i stworzyć mu godne miejsce pochówku. Jakie konkretnie nagrobki i pomniki przygotowuje się z kamienia naturalnego w Łodzi ?

Jaki kamień używany jest do produkcji nagrobków Guldona w Łodzi ?

Panujący w naszym kraju umiarkowany klimat sprawia, że materiały wykorzystywane do tworzenia elementów narażonych na działanie czynników zewnętrznych, muszą charakteryzować się przede wszystkim wytrzymałością. Takie parametry ma granit, czyli najpopularniejszy kamień naturalny wykorzystywany do produkcji nagrobków i pomników. Zakłady kamieniarskie z Łodzi rekomendują użycie granitu do tego celu również ze względu na jego nienaganny, elegancki wygląd.

Doskonała estetyka jest również atutem nagrobków marmurowych. Są one jednak dość drogie, a dodatkowo taki kamień naturalny może okazać się problematyczny w pielęgnacji. Istnieje również rozwiązanie w postaci nagrobków czy pomników z piaskowca. Niezależnie od wyboru materiału, takie wyroby z kamienia należy powierzyć do zrealizowania doświadczonemu kamieniarzowi. Zakład Jerzego Guldona jest w stanie wykonać nawet najtrudniejsze zamówienie, przygotowując różnego typu nagrobki. Jakie konkretnie najczęściej tworzone są przez kamieniarzy z Łodzi ?

Rodzaje nagrobków z kamienia naturalnego w Łodzi

Upamiętnienie zmarłej osoby poprzez stworzenie wyjątkowego miejsca jej pochówku możliwe jest dzięki wykonaniu przez zakład kamieniarski Jerzego Guldona z Łodzi trwałego nagrobka i pomnika. Zastosowanie kamienia naturalnego sprawi, że będzie to wyrób solidny, o wyglądzie zgodnym z oczekiwaniami zamawiającego. Rodzajów nagrobków z takiego materiału jest sporo. Choć główne typy ograniczają się do klasyfikacji ich pod kątem wielkości i tym samym wyróżnienia pojedynczych, podwójnych i dziecięcych, to różnic może być znacznie więcej.

W sprawdzonym zakładzie kamieniarskim można bowiem zamówić nagrobki i pomniki o indywidualnym charakterze. Mogą one zawierać dodatkowe elementy, takie jak np. filary, ołtarze czy rzeźby. Kamień naturalny poddany odpowiedniej obróbce staje się wyrobem o wyjątkowym charakterze, co jest również zauważalne przy nagrobkach wykonywanych na indywidualne zamówienie. To dobre rozwiązanie np. w przypadku grobowców rodzinnych. Kamieniarz Guldon z Łodzi sprawnie posługujący się narzędziami do obróbki granitu czy marmuru wykona pomnik lub nagrobek dokładnie tak, jak oczekuje tego klient.